Pazar
Sağanak Yağışlı
17°C | 21°C
Pazartesi

16°C | 20°C

Parçalı Bulutlu
|

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sinop'a gelişinin 91. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sinop'a gelişinin 91. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sinop'a gelişinin 91. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gündüz yapılan etkinliklerden sonra 19:00'da yoğun bir katılımın gözlendiği Atatürk'e Saygı Yürüyüşü gerçekleşti. Adliye önünde toplanan Sinoplu vatandaşlar belediye bandosu eşliğinde bayraklarla marşlarla konser alanına yürüdü.

Alanda toplanan coşkulu kalabalık hep bir ağızdan Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı'nı söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sinop'a gelerek Harf Devrimi'nin temellerini attığı ilk ders piyesle canlandırıldı. Ardından sahne alan Grup Gündoğarken sevilen şarkılarını Sinoplular için söyledi.

Belediye Başkanımız Barış AYHAN günün önemini belirttiği konuşmasında;
''Devlet törenleriyle çok kısa sadece bir görev icra etme mantığıyla yapılan törenlerle kısıtlı kalmıştı. Böyle güzel böyle anlamlı bir günü asla bu şekilde geçiremezdik. Çünkü bundan 91 yıl önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Sinop'ta karaya çıktığında tüm Sinoplular onu coşkuyla karşılamışlardı, bağrına basmışlardı. Gazi Mustafa Kemal'in yapacak çok işi vardı, memleket hizmet bekliyordu Sinop'ta 1-2 saat anca kalabilmişti, Sinoplular Atalarına doyamadı. Biz de çağdaş Atatürkçü Gençler olarak atamıza doyamadık ama onu kalbimizde yaşatıyoruz. Tam bağımsızlığımızın sembolü, rengini aziz şehitlerimizden alan Al Bayrağımızın altında Atamızın huzurunda, onun hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle yürümeye, mücadele etmeye devam edeceğiz. Bundan sonra Sinop'ta Atatürk'e dair, Tam Bağımsız Türkiye'ye dair kutlanması gereken nasıl bir gün nasıl bir organizasyon varsa biz Sinop Belediyesi olarak içinde olacağız ve bunun geçiştirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Atamızı bize unutturmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Önemli günlerde resmi bayramlarda Atayı anmakla, onun huzurunda olmakla, ona yakışır törenlerle bu günleri kutlamak yeterli değil; daha çok çalışmamız lazım, onun göstermiş olduğu hedeflere ulaşmak için mutlaka ve mutlaka tüm gençlik olarak Atatürk'ün '' Benim ümidim gençliktedir'' sözünü ala unutmayalım ve gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalışalım'' cümlelerini kullandı.       

 Belediye Başkanımız Barış AYHAN Atatürk'ün Sinop'a Gelişi'nin 91. yıldönümü etkinlikleri kapsamında gösteri yapan Solo Türk F- 16 Gösteri Ekibi'ne ve konser sonrasında Grup Gündoğarken'e  hediyelerini takdim etti. 

Copyrigt © 2018 SİNOP BELEDİYESİ