Cumartesi
Yağışlı
5°C | 8°C
Pazar
Yağışlı
4°C | 7°C
Pazartesi
Yağışlı
4°C | 7°C

BELEDİYE BAŞKANIMIZ BARIŞ AYHAN BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU

BELEDİYE BAŞKANIMIZ BARIŞ AYHAN BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Belediye Başkanımız Barış Ayhan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Belediye Başkanımız Barış Ayhan; Belediye Başkan Yardımcılarımız Aydın Hakan Sönmez, Bülent Oktay ve Hüseyin Minoğlu ile birlikte il merkezinde çalışmalarını sürdüren  15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ve Sinop Gazeteciler Cemiyeti'ne mensup yaklaşık 30 basın emekçisiyle bir araya geldi.

Belediye Başkanımız Barış Ayhan kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada;
''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelelim, Sinop'a  dair planlarımızı konuşalım onların da görüşlerini alalım istedik katılımlarınız için her birinize teşekkür ediyorum. Türkiye'de gazetecilik özellikle yerel basın sorunlarla çok ciddi sorunlarla uğraşıyor. Sinoplu gazetecilerin ulusal basına yansıyan yerel basının sıkıntıları ile ilgili bir çağrısı vardı. Ama aynı sıkıntılar ne yazık ki devam ediyor. Maalesef basın karnemiz kırıklarla dolu, 10 bin gazetecimiz işsiz Türkiye'de, 91 gazeteci ceza evinde ve Türkiye 180 ülke arasında basın özgürlüğünde 157. sırada. Bazı Afrika ülkeleri, bazı Güney Asya ülkeleri, Bazı Güney Amerika ülkeleri bile maalesef basın özgürlüğünde bizden ön sıralarda. Bu karnenin düzelmesi için; siz yerel gazeteciler üzerinize düşeni yapıyorsunuz  biz de üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Umuyorum ki yakın gelecekte bundan bir yıl sonra yine böyle bir araya geldiğimizde daha iyimser bir tabloyla karşı karşıya kalırız diyorum hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum'' ifadelerine yer verdi.   

Belediye Başkanımız Barış Ayhan daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlandırdı, Sinop'a yapılması planlanan projeler hakkında basın mensupları ile fikir alışverişinde bulundu. Program günün anısına basın mensuplarına hediye takdimi ile son buldu. 

Copyrigt © 2018 SİNOP BELEDİYESİ