Salı
Az Bulutlu
8°C | 14°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
7°C | 13°C
Perşembe
Sisli
10°C | 14°C

Belediye Başkanımız Barış Ayhan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Barış Ayhan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Barış Ayhan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında;
''Öğretmenlerimiz; tarihin en eski ve en kutsal mesleğini icra ederek geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarına hazırlayan, geleceğimizin şekillenmesinde en etkin rol oynayan, her daim yol gösterici rehberlerimizdir.

Öğretmenlerimiz; Cumhuriyetimizin aydınlık yüzleri çocuklarımızın; vatanına bayrağına bağlı, yeniliğe açık, modern dünyanın gereksinimlerini edinerek yetişmelerinin en temel yapı taşlarıdır. Ailede başlayan eğitimin devam ettiği okullarımızda görev yapan öğretmenlerimiz, birer aile bireyi sıcaklığında öğrencileri hayata hazırlamaktadır.

Başöğretmenimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; ''Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır'' diyerek önemini belirttiği her öğretmen gelenekle geleceği buluşturan, çağdaş ve özgür yarınları inşaa eden birer neferdir.

Anadolu'nun dört bir yanını mesken edinmiş, türlü zorluklarla, nice fedakarlıklarla mesleğini özveriyle, sabırla ifa eden öğretmenlerimiz ülkemizin yarınına ışık tutmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefine ancak ve ancak idealist öğretmenlerimizin gayesi ve çabası ile ulaşabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Başöğretmenimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevleri başında şehit edilen öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, görevini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimiz ve nice nesiller yetiştirmiş emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum '' ifadelerine yer verdi.

Copyrigt © 2018 SİNOP BELEDİYESİ